HELIA-D Cell Concept Hidratáló szérum extra száraz, érzékeny bőrre termékteszt

A Helia-D gyerekkoromból már ismert márkanévként cseng a fülemben és emiatt jóleső érzéseket kelt bennem. A 80-as években voltam gyerek, anyukám pedig akkoriban volt annyi idős, mint én most. Imádtam a kencéivel bíbelődni, és amikor nem volt otthon, titokban ki is próbáltam néhányat közülük. Akkoriban nem volt márkadömping, mint ma, alig néhány termékcsaládból lehetett úgymond válogatni. A Caola, a Nivea és a Helia-D, ami megmaradt bennem a 80-as évek ismert márkanevei közül. Természetesen ezek anyukám kozmetikai repertoárjából sem hiányozhattak. A Helia-D drága és nívós márkának számított az akkori lehetőségek között.

Ma már azért nem számít nagyon menő márkának, de örülök, hogy nem tűnt el, mert ez alátámasztja, hogy egy nagymúltú cégről van szó, amely termékfejlesztésben lépést tud tartani a változó világ megújult igényeivel. A Helia-D ennek megfelelően számos új kozmetikummal rukkolt elő az utóbbi években. Ilyen újításuk például a Cell Concept ránctalanító termékcsalád, amely növényi őssejt kivonatot tartalmaz.

Miért választottam ezt a hidratáló szérumot?

Az arckrémekkel mindig bajban vagyok. Nagyon nehéz olyat találni ugyanis, ami könnyen, gyorsan és maradéktalanul felszívódik, amitől nem csillog egész nap a bőröm, mintha zsíros lenne, és ami valóban hidratál. Mindig olyan arcápolót keresek, ami kevésbé zsíros, inkább vizes bázisú. A krémekkel rendszerin mellé fogok, ezért úgy döntöttem, hogy mos egy hidratáló szérumot fogok keresni, ami lehetőleg nem túl drága. Ebből azért nincs túl nagy választék, bio termékek pedig iszonyú drágák. Gondoltam, megpróbálkozok a Helia-D-vel, úgy is régóta terveztem már a tesztelését.

3 féle változatban elérhető: normál/zsíros bőrre, száraz bőrre, és extra száraz/érzékeny bőrre. A vásárlásnál nagyon oda kell figyelni, mert a csomagolása mindháromnak szinte egyforma. A doboz alsó felében egy színes mezőben található a különbség feltüntetve. Én az extra száraz/érzékeny bőrre készült változatot választottam, leginkább az „érzékeny” miatt.

 

Csomagolás, avagy milyen a külcsín

A szérum igényes, szép papírdoboza ezüstösen csillog a boltok polcain. Felbontás után egy üveg fiolában találjuk a kékes-zöldes krémes folyadékot, mely nyomópumpa segítségével adagolható. Ez nagyon higiénikus használatot biztosít és segít abban, hogy lehetőleg ne a felét locsoljuk ki használat közben. A csomagolásra egy tízes skálán mindenképpen 10-et adnék.

 

A szérum használat közben, avagy milyen a belbecs

Már a színe is különleges, nekem nagyon bejön ez az azúrkék szerű látvány. A pumpálás hatására könnyen kijön az üvegből. Nagyjából három pumpálásnyi az én egyszeri adagom, ez elegendő. Kellemes, finom illata van, és jó érzés, ahogy az arcomra kenem. Hihetetlenül gyorsan beszívódik, és ami nekem nagyon lényeges, semmi nyoma nem marad! Nem csillog, nem ragad utána bőröm egyáltalán. Emiatt azonban sminkalapnak nem jó, mindenképpen kell rá zsírosabb krém vagy alapozó, ha szeretnéd, hogy a sminked ne peregjen le rövid időn belül.

Remekül hidratál. Egy hét használat után a bőröm üde, fiatalos, a kisebb ráncok elhalványodtak és a bőröm olyan babás lett és visszahúzódtak a pattanásim is, amelyek az Apotheker Csipkebogyó gél hatására bizony elszaporodtak. Ez utóbbi használatát néhány hét után fel is függesztettem, mert kezdtem úgy kinézni, ahogy még tinédzser koromban sem volt szerencsém…. Szóval eddig a Helia-D szérum jól teljesít.

És akkor most lássuk, pontosan mit is kenek magamra.

A csomagolás elején már jól láthatóan kiemeli a gyártó a termék legfontosabb hatóanyagait, amelyek nyilvánvalóan a szérum lényegét adják:

Hyaluronsav: tudjuk, hogy kiváló vízmegkötő és támogatja a bőr rugalmasságát.

Niacinamid: újabban nagyon felkapott összetevő lett a kozmetikumokban, valójában B3-vitaminról van szó. Nem csak kiváló bőrápoló, hanem gyógyhatással is bír. Bőrgyógyászok régóta használják, de a „pórnép” számára csak mostanában kezdik elérhetővé tenni a bőrápolásban. Pattanások ellen nagyon hatékony és pórusösszehúzó tulajdonságú is. Emellett bőr öregedésgátló, mert serkenti a bőr természetes kollagéntermelését. Ez azért nagyon jó, mert nem kívülről próbálja feltölteni a ráncokat és kivasalni a bőrödet, hanem a bőr saját ránctalanító és bőrfeszesítő mechanizmusát aktiválja, ha lehet így mondani.

Aloe vera víz: gondolom, nem kell nagyon bemutatni az aloe jótékony tulajdonságait. Kiváló gyulladáscsökkentőként és összehúzó hatása közismert. Problémás, érzékeny bőrre mindenképpen érdemes aloe verás bőrápolókat kipróbálni.

Ha belemegyünk az INCI-be, akkor felfedezhetjük, hogy tartalmaz még egyéb hasznos összetevőket is:

E-vitamin: ez egy kedvenc összetevőm, mert nagyon jó hatással van a bőrre, rugalmassítja és rendkívüli módon hidratálja, ápolja. Nagyon száraz bőrre javasolt E-vitaminos bőrápolókat alkalmazni.

Jojoba olaj: remek bőr- és hajvégápoló, amely főként száraz bőrre és hajra ajánlott. Puhává és ápolttá varázsolja a bőrt és hajat is.

Sárgabarackmag olaj: regeneráló, revitalizáló és tonizáló hatású. Tele van antioxidánsokkal, elsősorban A- és E-vitamin tartalma magas. Szép tónust kölcsönöz a bőrnek, amitől az üdévé válik. Érdemes önmagában is használni.

Aztán van benne néhány kevésbé természetes összetevő, pl. tartósítószer, illetve a krém állagának megőrzésében szerepet játszó összetevők. Bár szintetikusak, ezért nyilván kevésbé szeretjük, de arányaiban nem sokat tartalmaz belőlük és egyik sem magas kockázatú vagy túlságosan veszélyes. Azért jobb lenne, ha nem lenne benne egyik sem, mert egyén érzékenységet, bőrpírt vagy allergiás reakciót mindenképpen kiválthatnak.

 

Ár-érték arány

50 ml-es kiszerelésben kapható, bár az üveg hosszú, keskeny formája miatt első látásra sokkal többnek tűnik. Egyelőre nem tudom, meddig lesz elég, mert még csak egy hete használom. Naponta egyszer, reggel kenem magamra, ahogy korábban írtam, alkalmanként három pumpálásnyi mennyiséget. A fogyásából ítélve, szerintem egy hónapig bőven ki fog tartani.

Nagyjából 2500 -3000 Ft között mozog az ára, ami valljuk be őszintén, nem számít túl drágának. Ezért kapunk egy kiváló hidratáló hatású, de kevéske szintetikus összetevőt is tartalmazó szérumot. Valójában a krém jobb, mint amit az ára sugall, de nyilván nem vetekedhet a teljesen természetes összetételű kozmetikumokkal. Ár-érték arányban szerintem megfelelő.

Előnyök:

  • szép csomagolású
  • megfizethető áron kapható, megfelelő ár-érték arányú arcápoló
  • kiváló bőrhidratáló
  • néhány nap alatt is látványosan hidratál és ránctalanít, csökkenti a bőrhibákat
  • kellemes az illata
  • megbízható, nagy múltú gyártótól kapjuk

 

Hátrányok:

  • néhány szintetikus összetevőt tartalmaz, amelyek allergiás reakciót válthatnak ki.

Ha meg tudsz barátkozni a benne lévő kevéske szintetikus összetevővel, akkor igazából egy nagyon hatékony arcápolót kapsz, ami nem akar több lenni, mint amit mond magáról, viszont azt maximálisan biztosítja.

Szöllősi Adrienn

 

2021-10-17T10:32:53+00:00 október 1st, 2021|Categories: Arckrémek|0 Comments

Leave A Comment