Ziaja Kecsketejes nappali arckrém teszt

Megvallom, nem igazán vagyok az arckrémhasználat híve. Szerintem nem találtak még fel olyan arckrémet, amitől 100%-ig jól érezném magam a bőrömben. Bármilyen krémet is kenek az arcomra, valahogy mindig az az érzésem, hogy valami felesleges réteg került rá, amitől kellemetlenül érzem magam. Sajnos a bio kozmetikumok sem javítottak ezen az álláspontomon, így leginkább szükség szerint, amolyan ad hoc módon használom őket. Leginkább akkor, ha nagyon kiszárad és húzódik a bőröm, vagy reggel kissé gyűröttebben ébredek a szokásosnál.

Tudom, ezzel a hozzáállásommal némileg csodabogárnak számítok a hölgyek között, de hát ez van. Mindezek ellenére jó néhány arckrémet volt szerencsém kipróbálni az elmúlt években, szóval azért arckrémek terén is van tapasztalatom, amit szívesen megosztok veletek.

Az utóbbi időben a Ziaja Kecsketejes nappali arckrémet használtam, méghozzá azért, mert a kedvenc bioboltomban a vásárlásom mellé kaptam belőle egy 10 ml-es termékmintát ajándékba. Szerencsére nem a szokásos zacskós kiszerelésben, hanem rendes tégelyben adták. Ennek előnye, hogy visszazárható kupakkal rendelkezik, így nem szárad ki, ha nem használod fel néhány napon belül. A tégely nem borul fel, higiénikusan használható bármennyi alkalommal és még retikülbe vagy piperetáskába is bele lehet tenni felbontást követően. Mindezért nagyon díjazom a Ziajának ezt a fajta termékmintáját, szóval máris kapott egy jópontot.

Mit tapasztaltam a használata közben?

A felbontás után rögtön adtam még egy jópontot ennek a krémnek. Az illata ugyanis erősen emlékeztetett a Nivea krém illatára. Gyerekkoromban mindenki ezt használta a környezetemben, nem is tudom, hogy volt-e más, talán csak a Helia-D, ami ennyire népszerű volt a 80-as években. Szóval egy kellemes, gyerekkori emlék lépett ki a tégelyből illat formájában és melengető érzéssel töltötte el a lelkemet. Tipikus fogyasztói attitűdként engem máris „megvettek” ezzel; de legalábbis lett egy okom arra, hogy semmiképpen se utáljam ezt az arckrémet. No de attól még őszintén fogok írni róla.

A krém kellemes textúrájú, közepesen zsíros, viszonylag jól és gyorsan felszívódik. Remekül lehet rá sminkelni, akár néhány másodperc múlva is. Az arcbőröm sima és puha lett tőle. Elvileg ránckisimító hatású is, amiről nem tudok igazán nyilatkozni, tekintve, hogy nem igazán ráncos az arcom. Érdekes egyébként, hogy 20 éves kortól ajánlja a gyártó a használatát. Nem tudom, hogy egy huszonévesnek mennyi ránca lehet…

A termékleírás szerint erőteljesen hidratálja bőrt a mélyebb rétegekben is. Nos, ezt nyilván valami tudományos megoldással lehetne igazán alátámasztani, de tény, hogy szép feszes és üde lett az arcbőröm néhány alkalom után. Nem száradt ki, nem húzódott, nem jelentek meg pattanások rajta. Ebből feltételezem, hogy a pórusokat nem tömítette el. Igazából hidratálás szempontjából jól szerepelt.

Na de akkor nézzünk a mélyére ennek a krémnek. Minden kozmetikumnak az összetevőiben van a lényeg, ami végül is eldönti, hogy fogjuk-e használni a továbbiakban vagy sem.

Mi van benne?

Sok jó és kevésbé jó összetevőből áll ez a krém. A gyártó oldalán nem is lehet megtalálni a teljes INCI listát, szerencsére a saját webshopjukban viszont feltüntették.

A krém lelke a kecsketej kivonat, amit a gyártó nagyon hangzatosan „kecsketej komplex”-ként emleget. Mi, földi halandók persze nem igazán tudjuk, mit is takar ez a jól csengő kifejezés, de még a hivatalos Goat Milk Extract (kecsketej kivonat) sem visz közelebb bennünket a megoldáshoz. Ugyanis sehol nem találunk arra vonatkozó leírást, hogy mi is az, amit kivontak a kecsketejből és beletettek ebbe az arckrémbe.

Én abban reménykedek, hogy a kecsketej valamennyi értékes hatóanyaga belekerültek Ziaja Kecsketejes kozmetikumaiba. A kecsketej egyébként nem újdonság a bőrápolásban. Már Kleopátra is használta szépségének megőrzésére a kecsketejes fürdőt, és Sissi császárnénk is előszeretettel alkalmazta bőrápolásra. A XIX. században egyébként virágkorát élte a kecsketej a bőrszépítésben és a gyógyászatban egyaránt. Ma is használják alternatív megoldásként bizonyos allergiák és bőrbetegségek ellen, a szépségiparról nem is beszélve.

A kecsketej nagyon sok vitamint, elsősorban A-, E-, K -és C-vitamint tartalmaz, emellett bővelkedik Q10-ben, valamint telítetlen zsírsavakban. Gyulladáscsökkentő hatása miatt különféle bőrproblémákra is előnyös, így például pattanások, ekcémák, allergiás bőrkiütések kezelhetőek vele. Ráadásul a kecsketej nagyon könnyen felszívódik, egészen a bőr mélyebb rétegeibe hatolva, és ott mélyen fejti ki hatását.

Kleopátra bársonyos, fiatalos bőrét elsősorban a kecsketejnek köszönhette, mi se szégyelljük hát használni, egészen biztosan jót tesz a bőrünknek.

A krém emellett bőrbarát D-Panthenolt, A-vitamint, shea vajat és olívaolajat is tartalmaz, melyek egyértelműen a bőrtáplálás irányába hatnak, gondoskodva a szép, egészséges kinézetű, rugalmas és puha arcbőrről.

Van viszont néhány más olyan összetevő ebben a krémben, ami agyonüti az összes jótékony tulajdonságát.

Mindjárt elsőnek az Octocrylene nevű fényvédő anyag, mely a káros UVB és UVA sugárzástól véd. Tehát a krémünk némi fényvédő hatással is rendelkezik. Ezt a vegyületet azonban szintetikusan állítják elő, és bár egyik szempontból véd, másik szempontból igen káros. Mélyen felszívódik a bőrben és ott bizony nagy károkat okozhat, akár rákos elváltozást is. Van olyan ország, ahol emiatt betiltották a használatát.

Aztán van még benne PEG-20, többféle parabén, és DMDM Hydantoin, ami egy formaldehid kibocsátó tartósítószer. A formaldehidről pedig tudva levő, hogy rendkívül rákkeltő.

Ár-érték arány

A krém 50 ml-es kiszerelésben kapható, 1000-1200 Ft között mozog az ára. Nekem a 10 ml-es termékminta elég sokáig kitartott, mert nagyon kevés is elég belőle. Nagyjából 10 alkalomra volt elegendő. Nem számít hát drágának ez az arckrém, sokáig kitart. A kérdés az, hogy megéri-e a káros összetevőkre akár ennyi pénzt is áldoznunk.

Előnyök:

  • olcsó, sokáig elegendő
  • puha, bársonyos bőrt eredményez
  • könnyen felszívódik
  • jól lehet rá sminkelni, akár közvetlenül a krémezést követően is
  • kellemes illata van

Hátrányok:

  • számos olyan összetevőt tartalmaz, melyek rákkeltő hatásúak

Összességében egy olcsó, de hatékony arcápoló krém a Ziaja Kecsketejes nappali arckrém, de a rákkeltő szintetikus összetevői miatt nem szívesen ajánlom.

Szöllősi Adrienn

Tipp: Ziaja Kecsketejes kozmetikumokat itt tudsz rendelni!

2020-07-10T14:35:05+00:00 július 10th, 2020|Categories: Arckrémek|4 hozzászólás

4 hozzászólás

  1. Pàsztor Józsefné 2021-01-12 - 08:45- Válasz

    Szeretnék egy kecsketejes nappali kremet 50ml

    • Szöllősi Adrienn 2021-01-18 - 12:02- Válasz

      Kedves Pásztor Józsefné!

      A Ziaja kecsketejes nappali arckrém megvásárolható a Gyógynövénysziget webáruházban: http://www.gyogynovenysziget.hu

      Üdvözlettel:
      Szöllősi Adrienn

  2. Judit 2021-07-22 - 08:29- Válasz

    Nagyon jó krém, viszont nagyon elgondolkodtató – egyben rémisztő ami a leírásban szerepel miszerint más ország betiltotta😶😧…

    • Szöllősi Adrienn 2021-07-22 - 13:23- Válasz

      Kedves Judit!

      A krémet nem tiltották be, az egyik összetevőjét néhány országban már nem engedélyezik kozmetikumokba tenni.

Hagyj üzenetet